Arklio uodegos sindromas – kas jį sukelia?

0
447
Arklio uodegos sindromas – kas jį sukelia

Stuburas – tai pati svarbiausia kūno vieta, kuri yra atsakinga už judėjimą. Šią dalį nors kiek apleidus, gali kilti daug problemų, įtakojančių mūsų judėjimą ir laimę. Arklio uodegos sindromas – tai gan retas stuburo pažeidimas, kuris sukelia daug pavojų. Šio straipsnio tikslas – padėti ir apie tai informuoti.

Kas yra arklio uodegos sindromas?

Šis sindromas – tai pats nemaloniausias ir nepatogiausias stuburo pažeidimas, kuris paveikia ligonio gyvenimo kokybę. Sindromas jau yra klasifikuojamas kaip stuburo liga. Ji įvyksta dėl stuburo tarpslankstelinio disko išvaržos, stuburo traumos ir kitų stuburo pažeidimų.

Įtaka

Šis gyvenimą gadinantis sindromas paveikia praktiškai visas pagrindines raumenų valdymo ir judėjimo funkcijas. Pastoviai patiriamas juosmens skausmas, pasunkėja kojų valdymas, aptirpsta išangės raumenys ir audiniai. Negana to, smarkiai sutrinka šlapinimosi ir tuštinimosi funkcija. Tad ši liga paveikia žmones ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Visi išvardinti veiksniai neigiamai veikia žmogaus emocinę būseną, pasitikėjimą savimi ir savivertę. Tai yra viena iš tų ligų, kurios ko gero nė vienas net savo priešui nelinkėtume.

Sukėlėjai – ką daryti, norint išvengti šio sindromo?

Pagrindinė šio sindromo atsiradimo priežastis – stuburo slankstelių trauma, neatsargumas, kritimai ir kiti faktoriai, įtakojantis stuburo traumas. Norint išvengti stuburo išvaržos dėvėkite stuburą saugančius diržus. Stenkitės lavinti pusiausvyrą, kad esant tam tikroms aplinkybėms nepatirtumėte stuburo traumos.

Taip pat labai svarbu yra stiprinti savo nugaros raumenyną – mentis, pečius, apatinę nugaros dalį. Šiam tikslui galima atlikti nugaros raumenims skirtus pratimus namuose arba sportuoti sveikatingumo klube prižiūrint specialistams. Būtent pastaroji priemonė geriausia, jei jau turite stuburo problemų ar turėjote stuburo traumų praeityje.