Ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant naminę katę?

0
328
Naminė katė

Dauguma nori turėti namuose mažą kačiuką, kuris džiugins savo šeimininkus ir suteiks namams jaukumo. Katės padeda žmonėms nusiraminti, atsipalaiduoti po dienos darbų. Be jokios abejonės, reikia nepamiršti nuolat skirti katei dėmesio bei tinkamai ja pasirūpinti.

Tiems, kas dar neturi naminės katės, sukūrėme šį straipsnį, kuriame detaliai aptarėme į ką reikėtų atkreipti dėmesį, prieš įsigyjant naminę katę.

Naminių kačių mityba

Prieš įsigyjant katę, labai svarbu yra atsižvelgti į katinų mitybą bei jos ypatybes. Geriausia yra nepirkti pigiausio kačių maisto, o prioritetą skirti kokybiškam ėdalui. Tokiu atveju galima išvengti daugybės katės sveikatos sutrikimų bei užtikrinti, kad ji gyventų ilgiau.

Svarbu yra taip pat atsižvelgti į mitybos ypatybes. Įdomus faktas tai, kad mažo kačiuko skrandžio dydis – it lazdyno riešuto, t.y. labai mažas. Tačiau kaip ir kiekvienam augančiam organizmui, taip ir kačiukui, augant reikia labai daug maistinių medžiagų.

Juos gali suteikti sausas mažo kačiuko pašaras – smulkios granulės, turinčios daug maistinių medžiagų ir energetinės vertės.

Kalbant apie suaugusias kates, geriausia yra rinktis maistą skirtą būtent suaugusioms katėms, kadangi suvalgiusioms didelį kiekį mažyliams skirto maisto, gali sustreikuoti gyvūno skrandis.

Iš kur yra geriausia įsigyti katę?

Yra toks tipas šeimininkų, kurie nori iš anksto žinoti kokio charakterio ir būdo bruožų bus katę, tokiu atveju yra rekomenduojama pasiimti suaugusią katę iš gyvūnų prieglaudos.

Tokios katės dažniausiai yra ramaus būdo, turi patirtį gyventi uždaroje patalpoje, tad jos nesukels papildomų rūpesčių ir greitai pripras prie naujo šeimininko.

Kitas variantas yra paimti katę iš veisėjo. Šiame etape yra svarbu išsiaiškinti kokiomis sąlygomis gyveno kačiukas pirmomis savo gyvenimo savaitėmis. Jeigu aplinka buvo tinkama, tuomet galima nesijaudinti dėl smegenų vystymosi problemų bei charakterio ypatybių.

Geriau yra pasirinkti suaugusią katę ar mažą kačiuką?

Pirmas variantas – yra mažas kačiukas, kurį dauguma norėtų pasirinkti. Maži kačiukai yra labai mieli, aktyvūs, nuolat turi noro žaisti bei išdykauti. Svarbu yra įvertinti, ar šeimininkas turės tiek laiko ir jėgų nuolat žaisti bei skirti tiek dėmesio mažajam augintiniui.

Tokiu atveju jeigu šeimininkas yra gana užsiėmęs arba neturi daug laisvo laiko, kurį galėtų skirti kačiukui, geriausia yra rinktis suaugusią katę. Nors jos nėra tokios žaismingos, bet užtat jų charakteris yra jau susiformavęs, jos yra ramios bei pasitikinčios savimi.

Prieš pasirenkant katę, taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokie yra gyvūno įpročiai, charakteris bei išsiaiškinkite visą svarbią informaciją, susijusią su katės gyvenimu.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš įsigyjant naminę katę. Tinkamai išsirinkus kačių ėdalą, vietą iš kurios galima būtų paimti katę bei pačią katę, atsižvelgiant į jos metus, galima turėti nuostabų gyvenimo kompanioną savo namuose.

Daugiau apie kačių mitybą galite sužinoti dimedium.lt