Ką reikia žinoti apie vartų automatikos pasirinkimą?

0
217
ka-reikia-zinoti-apie-vartu-automatikos-pasirinkima

Garažo saugumą neabejotinai geriausiai užtikrina tinkamai parinkti vartai. Mūsų laikais, vis daugiau automobilių savininkų, gyvenančių nuosavuose namuose, kotedžuose ar daugiabučiuose su garažais renkasi automatinius vartus. Tokiu būdu jie užsitikrina patogesnį ir komfortiškesnį gyvenimą, nes tam kad patekti į garažą su automatizuotais vartais nebereikia išeiti iš automobilio. Tai yra ypač pravartu, kai lauke lyja, yra šalta arba tiesiog skubate ir nesinori gaišti nei minutės jokiems papildomiems darbams.

Besidomintys tokiomis technologijomis greičiausiai pastebėjo, jog vartų automatika skiriasi ne vien prekiniais ženklais ir išvaizda, tačiau ir tuo kokiems vartams yra tinkami ir žinoma techniniais rodikliais. Taigi ką reikėtų žinoti renkantis vartų automatiką? Pirmiausia, tai kaip jau buvo paminėta reikia atkreipi dėmesį į tai kokiam vartų tipui yra skirti įrenginiai. Pagal šį požymį šiuo metu rinkoje yra keli sprendimai, skirti atveriamiems, stumdomiems, segmentiniams ir pakeliamiems vartams. Pirmieji du variantai yra labai panašūs į kiemo vartų automatikos pasirinkimus. Visgi garažam vis dažniau yra renkamasi iš segmentinių vartų asortimento. Taip yra tiek dėl jų didelio pasirinkimo tiek ir dėl daugybės pranašumų, tokių kaip vietos taupymas ir naudojimo paprastumas.

Kokybiško automatikos segmentiniams vartams paieška turėtų prasidėti nuo susipažinimu su pagrindiniais parametrais. Tarp jų yra keliamoji galia, greitis, rankinio atblokavimo galimybė, bei papildomi jutikliai ir davikliai, padedantys užtikrinti saugų naudojimą. Automatika turėtų būti pritaikyta pasirinktiems vartams, tiek jų svoriui, tiek pločiui. Sekančiu žingsniu turėtų būti dėmesys komplektuojančioms. Nukreipiančio rėmo metalas turi būti pakankamai tvirtas. Tas pats galioja ir diržui, kad netektų jo keiti kas kelis metus. Ne ką mažiau svarbios ir tvirtinimui skirtos dalys, juk nuo jų priklauso visos konstrukcijos patvarumas ir tarnavimo laikas.