Ką reikia žinoti įrenginėjant vėdinimo sistemą?

0
118
ka-reikia-zinoti-irenginejant-vedinimo-sistema

Prie komforto esame pripratę visose gyvenimo srityse. Mėgstame automobilius turinčius pačius naujausius privalumus, patogius drabužius ir komfortiškas gyvenimo salygas savo namuose. Norint turėti puikias gyvenimo salygas nebeužtenka tik stogo virš galvos ir minkštos lovos. Vienas svarbiausių dalykų kuris užtikrinia mūsų gerą savijautą yra tinkamo lygmens temperatūra ir drėgmės lygis. Šiuos dalykus dabar galima paldyti itin preciziškai pagal savo ir kitų šeimos narių poreikius. Gerą klimatą namuose priklausomai nuo metų laiko padės sukurti kondicionierius ir rekuperatorius. Kondicionierius turi labai daug žmonių tačiau apie vėdinimo sistemas supratimas yra dar labai menkas tuodėl siūlome susipažinti su svarbiausiais dalykais apie oro tiekimo sistemas ir kaip atliekamas vėdinimo sistemos montavimas.

Vėdinimos sistemos įrengimas priklauso nuo kelių sąlygų. Pirma sąlyga yra jūsų būsto būklė. Jeigu namai dar neįrengti, arba atliekamas kapitalinis remontas, jums bus galima pritaikyti vėdinimo sistemą su ortakiais. Pagal aplinkybes galima sumontuoti sistemą ir jau ant esamos apdailos bet reikės papildomų darbų paslėpti inžinerinius tinklus, todėl šis variantas retai būna patrauklus.

Jeigu jūsų namuose nėra galimybės įrengti pilnai funkcionuojančios sistemos su vienu centriniu rekuperatoriumi ir valdymo pultu, galima įrengti vėdinimo sistemą be ortakių. Šiam tikslui naudojami sieniniai rekuperatoriai. Tai gana greitas ir paprastas būdas turėti gaivaus oro tiekimą kievienam kambariui atsirai, kiekvenas kambarys turės atskirą valdymo pulteli ir kiekvienas šeimos narys galės reguliuoti oro cirkuliavimą pagal savo norus. Atvykę meistrai sienose išgręš angas ir patalpins vėdinimo įrenginius- ventiliatorius.

Vėdinimo sistemoms su ortakiais reikia papildomos erdvės paslėpti vamzdynams. Planuojant namo statybas, jei neplanuojate didelių erdvių, architektui užsiminkite apie savo ketinimus įsirenginėti namų vėdinimą. Taip jis žinos, kad patalpas reikia projektuoti 10-20 centimetrų aukštesnes. Jei to nepadarysite, tuomet bus apribotos galimybės įsirengti dekoratyvines lubas su įdubimas ar paslėptu apšvietimu ir pan.

Rekuperatoriaus galingumas ir ortakių skersmuo priklauso nuo patalpų dydžio ir apskaičiuojamai pagal specialias formules. Vėdinimo sistemoms naudojami minkšti apšiltinti ir kieti metaliniai bei plastikiniai oro kanalai. Jeigu namas dviaukštis, pirmojo aukšto patalpose nebūtina montuoti apšiltintų ortakių nes tikimybė kad susidarys kondensatas yra maža. Visur kitur kur ortakiai bus šaltoje terpėje, reikia juos apšiltinti minkšta akmens vata su folija.

Ypatingą dėmesį skirkite ortakių sujungimams. Jei darbų neatliksite pats, kontroliuokite meistrų darbą nes tai pats svarbiausias techninis aspektas įrengiant efektyviai funkcionuojančią vėdinimo sistemą. Ortakius galima paslėpti ir lubose ir grindyse, taip pat sienose, kiekvienam namui priimami individualūs sprendimai atsižvelgiant kaip techniškai teisingai įgyvendinti ir tuo pačiu neaukojant žmogaus patogumo.