Ką reikia žinoti renkantis vasarines padangas?

0
192
ka-reikia-zinoti-renkantis-vasarines-padangas

Sudėtis, struktūra ir protektoriaus raštu vasarinės padangos gerokai skiriasi nuo žieminių. Vasarinės padangos turi didesnį sąlyčio su keliu plotą, o tai žymiai padidina sukibimą su bet kokio tipo kelio danga.
Yra trys pagrindiniai vasarinių padangų protektoriaus modeliai: asimetrinis, krypties ir simetriškas nekryptinis.

Asimetrinės padangos skirtos vidutinės klasės ir aukščiausios klasės transporto priemonėms, nes saugumas yra svarbus tiek ant sausos, tiek ant šlapios dangos. Montavimo metu OUTSIDE etiketė ant bėgio visada turi būti išorėje.

Kryptinės padangos skirtos sportiniams automobiliams, kurie reguliariai važiuoja šlapiu keliu. Montuojant svarbu stebėti padangos riedėjimo kryptį: turėtumėte vadovautis rodykle ant šono ir užrašu ROTATION.

Simetrinės nekryptinės padangos skirtos miesto kaip mercedes ir kompaktiškiems automobiliams. Montuojant simetrišką šyną nėra krypties ar apribojimų.

Apkrovos indeksas apibrėžia didžiausią padangos apkrovą kilogramais. Apkrovos indekso vertė spausdinama ant padangos šono skersmens vertės dešinėje: pvz 205/55 R16 91V.
Perkant naujas padangas, reikėtų atsižvelgti į apkrovos ir greičio indeksus kartu. Be to, visada reikia laikytis transporto priemonės gamintojo rekomendacijų.

Greičio indeksas yra didžiausias leistinas greitis, kuriuo normaliai pripučiamą padangą galima eksploatuoti esant apkrovai. Greičio indeksas, nurodytas raide, yra po padangos šono apkrovos indeksu. Pavyzdžiui, padangos, kurios greičio indeksas V, didžiausias greitis yra 240 km / h. Perkant naujas padangas, svarbu atsižvelgti į tai, kad greičio įvertinimas atitinka transporto priemonės greitį.

Bet kokio tipo padangoms besąlyginė charakteristika yra išbandoma ir pažymima sertifikavimo ženklais.
Kuo ekstremalesnės greičio ar visureigio savybės yra įtrauktos į padangą, tuo mažiau bus važiavimo komforto. Aukščiausios klasės ir brangios padangos pasižymi patogesnėmis amortizacinėmis, ir akustinėmis savybėmis.
Nepamirškite, kad visos keturios padangos turi būti vienodos. Būtent dėl šios priežasties turėtumėte įsigyti vasarines padangas iš karto komplekte – visiems 4 ratams ir atsarginėms padangoms.