Kaip įsirengti tvorą privačiam namui?

0
233
kaip-isirengti-tvora-privaciam-namui

Lietuvoje yra įprasta tradicija, kad kiekviena privati valda turi būti aptverta vienokio ar kitokio tipo aptvėrimu. Tvoros parinkimas sklypui yra labai skirtingas nes tai tiesiogiai susiję su sklypo plotu. Jei imsime privačius namus miestuose, čia dominuoja maži sklypai o tai sąlygoja savininkų norą pasipuikuoti prieš kitus. Iš dalies tai galima suprasti, nes kai pasistatai namą 5 arų plote ir aplinka tave jau gyvena kaimyna ir turi tvoras, tuomet ir pats negaili dešimties tūkstančių nutiesti padorią 20 metrų tvorą ir dar pasamdai įmonę užsiimančia tvorų įrengimu.

Visai su kitokiais iššūkiais susiduria tie žmonės, kurie turi didelius sklypus arba gyvenamuosius namus sodybose. Čia susiduriama su dilema, kaip aptverti nebrangiai bet kokybiškai ir kad tvora stovėtų ilgai. Gerai tiems kurie turi savo miško ir gali pasigaminti pjautinės eglinės medienos išsinuomavę gaterį. Didelį plotą tokia tvora galima atitverti tik vienas trūkumas kad nuo smulkių laukinių gyvūnų tokia tvora jūsų neapsaugos.

Tradicinės medinės tvoros pastaraisiais metais praranda populiarumą dėl atsiradusių naujų medžiagų bei dėl senų laiko patvirtintų aptvėrimo būdų. Visų pirma, tokia tvora geriausių atveju bus tinkama naudoti tris dešimtmečius tačiau su sąlyga, kad ją nuolat atnaujinsite ir remontuosite. Šis variantas toli gražu patinka ne visiems žmonėms, todėl vis daugiau atsigręžia į metalines tvoras pagamintas iš skardos. Norint skardinę tvorą įsirengti pačiam, ne visus darbus atliksite taip paprastai kaip tikitės, o ir instrumentų neturėsite, bet to, jums dar ir trūks žinių.

Kitas patrauklus variantas – tinklo tvora. Su ja galima nebrangiai aptverti didelę teritoriją. Metalinės tvoros tinklas ir metaliniai stulpeliai turėtų būti paruošti jau gamykloje, o jūs atliktumėte montavimo darbus. Tai nėra sudėtinga tik stulpų įbetonavimas ir tvoros tinklo ištempimas. Įvažiavimui ir konkrečiai vartams bei varteliams skiriamas didesnis dėmesys, todėl čia reikės didesnių lėšų ir fantazijos. Galima padaryti standartinius vartus arba gamintis pagal individualų užsakymą. Atramines kolonas statyti iš plytų ar kitų apdailai tinkamų medžiagų, svarbiausia kad tvora ne tik atliktų funkciją bet ir džiugintų akis.