Kaip išsirinkti geriausią darbuotoją?

0
242
kaip-issirinkti-geriausia-darbuotoja

Surasti gerą darbuotoją nėra lengva užduotis. Pagrindinė mažų įmonių savininkų klaida yra sistemos trūkumas ieškant darbuotojų ir ieškant tinkamų darbuotojų. Dažnai priimamas pirmasis daugiau ar mažiau tinkamas kandidatas. Verta prisiminti, kad blogas darbuotojas reiškia nervus ir finansinius nuostolius, geras darbuotojas – produktyvumą ir pelno augimą. Taigi pastangos, išleistos ieškant tobulo kandidato, greitai atsipirks.

Bet kurio verslo esmę galima apibendrinti trimis žodžiais: personalas, produktas, pelnas. Jei turite problemų dėl pirmojo punkto, galite pamiršti apie kitus du. Tai, kad žmonės yra vertingiausias bet kurios įmonės šaltinis, supranta kiekvienas sėkmingas vadovas. Ir vis dėlto milijonai įmonių visame pasaulyje sistemingai susiduria su darbuotojų neefektyvumo problema. Problemos esmė yra tame, kad dauguma vadovų neįsivaizduoja, kaip pasirinkti darbuotojus, kad iš karto būtų samdomi tinkami kandidatai. Todėl jų įmonėse dažnai yra žmonių, kurie nesugeba sėkmingai susidoroti su savo darbu.

Vadovai tiksliai žino, kokios bus būsimos naujo darbuotojo pareigos, tačiau tuo pačiu metu jos neatspindi galutinio jo darbo rezultato ir kokių asmeninių savybių turėtų turėti kandidatas į šias pareigas, kad pasiektų šį rezultatą. Be to, į kandidatų atranką dažnai kreipiamasi taikant griežtesnius reikalavimus, o ne padedant nustatyti jums reikalingą darbuotoją.

Labiausiai tikėtina, kad žmogus, kuris savo darbe siekia rezultato, neturės jokių ypatingų sunkumų susirasti darbą. Todėl norint susirasti tinkamą specialistą, sėkminga personalo paieška turi būti efektyvi ir greita.
Vadovams pritrūksta žinių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Kaip manote, iš kurios pusės save nori parodyti kiekvienas, norintis įsidarbinti? Žinoma, iš geriausios! Pagrindinis kandidatų tikslas yra parodyti visus jų nuopelnus, taip įtikinant vadovą, kad prieš juos yra jų svajonių darbuotojas. Ar diplomai ir pažymėjimai gali garantuoti jo praktinį efektyvumą?
Samdykite tik stiprius ir produktyvius darbuotojus, kurie gali paskatinti jūsų įmonę klestėti!