Kaip veikia vandens minkstinimo filtrai?

0
86
vandens-minkstinimo-filtrai

Vandens minkstinimo filtrai – paprastai yra teigiami natrio jonai padengiantys dervą, tačiau kai vanduo teka per dervą pakeliui į kriauklę ar skalbimo mašiną, natūraliai kietame vandenyje esantys teigiami kalcio ir magnio jonai prilimpa prie dervos. Paprastai, vandeniui patekus į rezervuarą, ištirpusios medžiagos prilimpa prie natrio turinčių dervos granulių dėl natrio išsiskyrimo į vandenį, juos pašalindamos ir suminkštindamos vandenį.

 

Pirmi filtrai

    

Į namą patekęs vanduo patenka į pirminį filtrą, kuris iš vandens pašalina didžiausius nešvarumus ir nešvarumus, pavyzdžiui, nuosėdas. Vanduo filtruojamas, kad būtų pašalintas chloras ir LOJ, kurie taip pat gali turėti įtakos namų oro kokybei po išgaravimo. Tada vanduo praeina per aktyvuotą anglį, kuri pašalina teršalus, tokius kaip pesticidai, varis ir herbicidai. Tada vanduo patenka į poliravimo filtravimo fazę, kuri pašalina bet kokį likutinį dumblą ir organines daleles.

    

Buitinė vandens filtravimo sistema gali filtruoti ir pašalinti daugybę teršalų iš visos šeimos. Galite nusipirkti filtravimo sistemą, skirtą vandeniui filtruoti visuose namuose, mažą kaip vandens butelis su įmontuotu filtru, iš kurio vienu metu galima pagaminti tik 20 uncijų švaraus vandens.

 

Filtravimo sistemos

    

Priklausomai nuo pasirinktos filtravimo sistemos, vandens teršalams pašalinti gali būti naudojamos įvairios valymo technologijos. Kiekvienas filtravimo metodas turi apribojimų, ką jis gali pašalinti, todėl dauguma vandens filtrų ar filtravimo sistemų naudoja metodų derinį, kad pasiektų tam tikrą vandens grynumo lygį. Kita vertus, vandens filtrai gali naudoti įvairius vandens valymo metodus, skirtus valyti teršalus ir pašalinti iš geriamojo vandens priemaišas, tokias kaip švinas ir pesticidai.

    

Vandens filtrai pašalina teršalus, chemines medžiagas, kvapus ir blogą skonį, kad gėrimas būtų švaresnis, tačiau kartais gali pašalinti ir svarbius mineralus. Nors vandens minkštikliai keičia kietus mineralus, dėl kurių vanduo tampa kietas, vandens filtrai gali visiškai pašalinti iš vandens visų tipų teršalus. Turime platų asortimentą minėtų vandens filtrų ir keičiamų filtrų, kurie pašalina iš vandens nepageidaujamus nešvarumus, tokius kaip nuosėdos, skonį ir kvapą, kietumą ir bakterijas, kad išgautume aukštesnės kokybės vandenį. Kiekvienai šeimai reikia geriausio geriamojo vandens, kad iš vandens tiekimo būtų pašalinti teršalai, tokie kaip bakterijos, pesticidai, švinas ir chloras, todėl reikėtų rinktis vandens filtravimo sistemą.

    

Tai suteikia jums pasitikėjimo, kad jūsų geriamasis vanduo yra visiškai saugus visai šeimai. Vandens kokybė priklauso nuo jūsų namų ir vietovės, kurioje gyvenate; geriausia vandens filtravimo sistema yra pritaikyta sistema, kuri filtruoja ir išvalo visą per jūsų namus tekantį vandenį. Toksinų pašalinimas iš vandens gali pagerinti našumą, skonį ir kvapą.

 

Kiti filtravimo sprendimai

    

Derinant skirtingus vandens filtravimo sprendimus galima pagerinti bendrą vandens kokybę jūsų namuose. Įprasta, kad namų savininkai montuoja vandens minkštiklius ir viso namo filtrus, kad tinkamai išvalytų gaunamą vandenį, o šie bendrieji įrenginiai užtikrina pilnesnę filtravimo aprėptį. Kalbant apie švaresnį, sveikesnį vandenį, nesunku suprasti, kodėl daugelis namų ūkių renkasi sistemas, kurios turi galimybę filtruoti chemines priemaišas ir pašalinti bakterijas bei virusus.

    

Tačiau jei turite kitų vandens problemų, pvz., vandens chloravimo, bakterijų užteršimo ar geležies spalvos pakitimo, turėsite apsvarstyti galimybę įsigyti viso namo filtrą, kuris taip pat išspręstų šias specifines vandens problemas. Jei norite įsigyti viso namo vandens filtrą, kuris taip pat veiktų kaip vandens minkštiklis, jis akivaizdžiai pašalins ir kietą vandenį, ir kitus nepageidaujamus junginius. Panašiai, jei perkate tik vandens minkštiklį ir viešųjų vandens tiekimo apžvalgoje nustatyta tam tikrų problemų dėl pirmuonių, bakterijų ir virusų, norėsite įsigyti viso namo vandens filtrą, kuris yra specialiai sukurtas šiems biologiniams teršalams pašalinti, nes vanduo ar jonų mainų minkštikliai tokiems dalykams netinka.

    

Kad vandens minkštiklis ar kita viso namo filtravimo sistema veiktų efektyviai, svarbu žinoti mineralinę sudėtį ir bet kokių vandenyje slypinčių teršalų koncentraciją. Sužinoję, kas yra jūsų vandenyje, galite rasti tinkamą būdą pašalinti tai, kas jums nepriklauso. Kadangi minkštinant ir filtruojant vandenį naudojami skirtingi procesai skirtingiems teršalams pašalinti, neteisinga manyti, kad gali būti atliekami abu vaidmenys.

 

Kondicionuoja

    

Šios sistemos nesuminkština vandens, jos jį kondicionuoja, tačiau dauguma naudos, kurią gaunate iš vandens minkštinimo, nėra ta, kurią gaunate su sistema be druskos. Taip pat yra sistemų be druskos, tačiau jos labiau primena vandens kondicionierius, o ne tikrus vandens minkštiklius, nes iš tikrųjų nepašalina mineralų. Kitas variantas – filtravimo sistema be druskos, kuri apsaugo nuo kalkių nuosėdų susidarymo, tačiau nesuteikia visų kitų gėlo vandens privalumų. Skirtingai nuo druskos pagrindu pagamintų minkštiklių, be druskos nedematerializuoja vandens, chemiškai pašalindami mineralus.

 

Vandens minkštiklis pagerins vandens skonį, tačiau jei norite atsikratyti chloro skonio ir kvapo, jums reikės vandens filtro, kuriame naudojama aktyvuota anglis, pavyzdžiui, Puronics sistema. Įprasta vandens minkštinimo sistema pašalina kalcio ir magnio jonus iš kieto vandens ir pakeičia juos natrio jonais. Tai pasiekiama pašalinus kietumo jonus kalcio ir magnio jonų mainų metu, naudojant druskos pagrindu veikiančią vandens minkštinimo sistemą. Vandens minkštikliai, kaip rodo pavadinimas, yra viso namo vandens filtrų tipas, kuris suminkština vandenį pašalindamas mineralus, kurie kietina vandenį ir sukelia taršą.

    

Vienas iš Puronics minkštiklių privalumų yra tai, kad jie yra labai veiksmingi naudojant druską ir vandenį. Jei yra dvi mineralinio vandens talpyklos, visada galima naudoti suminkštintą vandenį, net kai įrenginys kraunamas.

 

Kalcis ir magnis

    

Jei jame yra ištirpę daug kalcio ir magnio, o jūsų prietaisai pradeda kauptis, akivaizdu, kad turite reikalų su kietu vandeniu ir minkštinimo sistema tikriausiai yra geriausias pasirinkimas. Švelnesnė oda ir plaukai. Vandenyje esantys atšiaurūs mineralai gali išsausinti odą ir plaukus bei užkimšti poras. Pašalinę kietus mineralus turėsite minkštesnį vandenį, kuris bus geresnis jūsų plaukams ir odai, taip pat padės muilui judėti toliau.

    

Sumažinkite nuosėdų susidarymą – kieto vandens mineralai gali sukelti nuosėdų susidarymą ant buitinių paviršių, santechnikos ir prietaisų. Tai mineralai, kurie kietina vandenį, todėl jų pašalinimas vadinamas minkštinimu. Vandens šildytuve šie mineralai sudarys apnašas ir taip sumažins vandens šildytuvo efektyvumą ir tarnavimo laiką.

    

Įprasto veikimo metu kietas vanduo juda į mineralų rezervuarą, o kalcio ir magnio jonai – į sferas, pakeisdami natrio jonus. Kai vanduo prateka per mineralų rezervuarą dėl to, kad jame baigiasi natrio rutuliukai, kompiuteris pradeda atsinaujinti. Kai kietas vanduo praeina per minkštinimo sistemą, jis praeina per filtrą, užpildytą neigiamo krūvio dervos granulėmis.

 

Pabaigai

    

Jis visiškai pašalins šiuos du elementus (kalcį ir magnį), kol vanduo nepraeis per jūsų sistemą. Kietumo mineralai egzistuoja kristalinės formos, tačiau jų vis dar yra vandenyje. Plačiau: Pribus.lt.