Kas kiek laiko reikia keisti automobilio valytuvus?

0
232
kas-kiek-laiko-reikia-keisti-automobilio-valytuvus

Ar prisimenate kada paskutinį kartą keitėte automobilio valytuvus? Galbūt neatkreipėte dėmesio ar vaytuvai nuvalius sniegą palieka ant stiklo juostas arba blogai valo kraštuose. Tai pirmieji požymiai kad valytuvų guma jau nusidėvėjo ir reikia kuo greičiau valytuvus pakeisti. Kokiais intervalais keisti valytuvus nėra niekus nustatyta nes eksploatavimo sąlygos kiekvieno automobilio yra skirtingos, o ir vairuotojų įpročiai labai įvairūs.

Gamintojai rekomenduoja valytuvus pakeisti vieną kartą per metus. Nuo valytuvų priklauso vairavimo saugumas nes dėl bloga matomumas yra vienas iš priežasčių dėl ko įvyksta avarijos ir sužalojami pėstieji. Dar blogiau jeigu valytuviai sulūš jei važiuosite dideliu greičiu, iš išgasčio galite pasielgti neprognozuojamai ir nesuvaldyti automobilio. Gerai jeigu jūsų automobilis yra naujas ir jame yra sumontuoti atstumo davikliai kurie aptikę kliūtį automatiškai duos signalą sustabdyti automobilį, tačiau tokių automobilių Lietuvoje vis dar nedaug. Dauguma vairuotojų valytuvais pasirūpinti pamiršta, prisimena juos tik kai gumos nuplyšta arba valymo metu valytuvai ima skleisti garsus. Tai yra tikras aplaidumas kai parduotuvių lentynos lūžtą nuo valytuvų pasiūlos, be to yra universalių valytuvų kurie tinka daugumai tam tikro gamintojo modelių todėl surasti išties lengva.

Paprasčiausias būdas prisiminti apie tai kada reikia keisti valytuvus – užsirašyti techninės priežiūros knygutėje. Laukti nereikia kol praeis rekomenduojamas 12 mėnesių laikotarpis. Keiskite valytuvus iš karto kai pastebėjote:

Valytuvai palieka ant stiklo juostas arba dėmes nenuvalyto purvo. Iš pradžių apžiūrėkite ar ant gumų nepapuolė lapai, akmenukai ar kitos šiukšlės. Valytuvai gali blogai atlikti savo funkciją jei važinėjote miškais ar pievomis ir buvote užklimpę, buksuojant purvas pateko ant stiklo ir valytuvus. Nuplaukite valytuvus ir stiklą švariu vandeniu ir tada pabandykite valymo kokybę.

Jei įjungus valytuvus ant drėgno stiklo valytuvai šokinėja ir skleidžia garsus, tai reiškia kad nusidėvėjo valytuvų guma. Taip gali atsitikti kai valytuvai būna ilgai nenaudojami, taip pat vasarą karštis gali deformuoti gumos mišinį. Valytuvo gumas galima pakeisti, tai kainuos mažiau tačiau tokios gumelės nėra labai aukštos kokybės ir tikėtina greitai nusidėvės. Geriau nupirkti naujus valytuvus su visais laikikliais parduotuvėje http://carglass.lt/