Kodėl verta įsigyti dujinį židinį?

0
246
Kodėl verta įsigyti dujinį židinį

Skirtingai nei daugelis dekoratyvinių modelių, dujiniai židiniai gali būti ne tik gražiais interjero papildymais, tačiau ir atlikti savo pagrindinę funkciją – patalpų šildymas ir jaukumo sukūrimas. Jie taip pat yra gerokai švaresni, paprasčiau prižiūrimi ir neteršia aplinkos, kaip tai daro kieto kuro židiniai. Be to tokie įrenginiai nereikalauja papildomų patalpų kurui ir užima mažiau vietos. Dėl šių savo savybių dujiniai židiniai puikiai papildo įvairias gyvenamąsias patalpas. Jie gali būti naudojami sodybose, soduose, butuose ir netgi biuruose ar viešbučio kambariuose. Žinoma idealiausiai būtų, kad patalpose būtų įvestas centrinis dujotiekis, tačiau jo nebuvimas nereiškia, kad tokio židinio negalėsite naudoti.

Dujinis židinys – tai pakankamai universalus šildytuvas, kurio pagalba ne tik apšildysite patalpas, bet galėsite įvertinti ir kitus jo privalumus. Tarp tokių galima išskirti jau paminėtą švarą, kuria leidžia užtikrinti praktiškai visiškai sudegantis kuras, kuris nepalieka smalkių ar pelenų. Nežiūrint į tai, liepsna yra labai realistiška ir praktiškai neatskiriama nuo tos, kurią stebime degant malkoms. Ekologinis aspektas ne ką mažiau svarbus, jo dėka tokie židiniai gali būti naudojami gerokai plačiau. Nežiūrint į tai kad retai būna naudojami kaip pagrindinai šilumos šaltiniai, tačiau dujiniai židiniai gali būti ganėtinai galingais ir pasižymėti aukštu efektyvumu.

Tarp kitų neabejotinų pranašumų vertėtų paminėti lengvą uždegimą. Nėra poreikio dėlioti malkas, stengtis jas uždegti ir laukti kol ugnis įsižiebs. Čia viskas trunka gerokai greičiau ir rezultato nereikia ilgai laukti. Esant centriniam dujotiekiui, nereikia pastoviai rūpintis kuro papildymu ir stebėti židinį, viskas vyksta autonomiškai ir pakankamai saugiai. Kaip ir kiti židiniai, šie yra gaminami iš saugių, degimui atsparių medžiagų ir gali būti naudojami daugelį metų nekeliant jokių rūpesčių savininkams.