Kokios grėsmės slypi internete?

0
107

Internetas neabejotinai palengvina mūsų gyvenimą, suteikdamas prieigą prie praktiškai bet kokios informacijos, kurios pagalba galime atsakyti į daugybę rūpimų klausimų, išmokti naujų dalykų ir patobulinti žinias ir tiesiog pramogauti. Tačiau už visų šių naudų, internete slypi ir nemažai grėsmių, apie kurias dažniausiai susimąstome tik su jomis susiduriame. Vienos tų grėsmių yra nukreiptos į mūsų duomenis, kitos į mūsų turtą, o trečios gali sukelti nemalonių jausmų ir psichologinį spaudimą. Iš esmės, visas grėsmes galima būtų suskirstyti į keturias pagrindines grupes, pagal tai į ką jos yra nutaikytos ir ko jomis siekiama.

1. Turinio grėsmės. Prie jų galima priskirti bet kokį turinį (tekstus, paveiksliukus, garso ir vaizdo įrašus bei nuorodas), kuris pasižymi netinkamu ir netgi neigiamu poveikių kai kurioms žmonių grupėms, ypač vaikams. Toks turinys neretai būna nukreiptas į neapykantos kurstymą, skatina agresiją ir netgi savižudybę. Pornografija, necenzūriniai išsireiškimai, nuotraukos, vaizduojančios prievartą – visa tai gali būti labai žalinga silpnesnės psichikos žmonėms.

2. Komunikacinės grėsmės. Jų vaidmuo internete tampa vis svarbesnis, atsiradus daugybei įvairių socialinių tinklų ir platformų, kuriose žmonės gali reikšti savo nuomonę vienais ar kitais klausimais arba viešai skelbti įvairią informaciją. Tarp tokių grėsmių yra ir pastaruoju metu vis didesnio dėmesio sulaukiančios įvairios formos patyčios.

3. Elektroninės grėsmės. Tai ko gero plačiausią ir grėsmių grupė, kurios tikslas yra suteikti įvairius duomenų ar netgi piniginius nuostolius vartotojams. Tai ir įvairūs virusai ir šnipinėjimo programos ir gerai visiems žinomas Spam‘as arba elektroninis šlamštas. Daugiau apie įvairias elektronines grėsmes galima sužinoti iš čia – https://www.kaspersky24.lt/gresmes.

4. Vartotojiškos grėsmės. Tai grėsmių grupė, susijusi su įvairiomis elektroninės prekybos keliamomis rizikomis. Plečiantis šiai verslo sričiai didėja nekokybiškų, brokuotų ar neoriginalių prekių įsigijimo ar netgi pinigų praradimo grėsmės.