Patarimai dengiantiems stogą

0
241
patarimai-dengiantiems-stoga

Stogas yra viena iš tų namo konstrukcijų kurio dengimui nereikia specialių leidimų kurie būtų išskirti namo projekte. Tai palengvinančios sąlygos nes tai suteikia daugiau laiko rinktis stogo dangą. Daugumai žmonių techniniai dalykai apie stogo dengimą nė kiek nerūpi, svarbiausia galutinis vaizdas pageidautina tokį kokį matė reklaminiame buklete. Ką patartų tie kurie jau yra pasistatę namą, o gal jau gyvenę keliuose?

Stogo darbus visuomet reikia pabaigti iki galo. Ką tai reiškia? Jeigu paklojote skadinę, šiferio ar bituminę dangą, iš karto reikia ir pabaigti montuoti stogo kraštų apdailą, priešingu atveju palikus stogą nebaigtą, stiprus vėjas rudenį ir žiemą gali sulankstyti ar nuplėšti stogo dangos kraštus. Kitas svarbus momentas tai drėgmė, pro neapsaugotus stogo kraštus vanduo ir sniegas pateks ant apdailos ir galbūt net į pastato vidų tad to tikrai geriau išvengti.

Kai norite mažo namo ir stogo su nežymiu nuolydžiu, turėkite omenyje, kad žiemą gali tekti lipti ant stogo kasti sniego nes jis niekur nenuslinks. Jeigu stogas yra iš šiferio, dėl nenukasto tirpstančio sniego vanduo gali prasiskverbti per sujungimus ir varvėti ant difuzinės plėvelęs ir netgi patekti ant stogo apšiltinimo sluoksnio. Be to, tokio stogo konstrukcija turi būti ypač stipri nes be stogo dangos teks atlaikyti ir storo šlapio sniego svorį.

Dar vienas svarus patarimas dengiantiems stogus tai apšiltinimo sluoksnis. Negailėkite akmens vatos ir padarykite stogo šiltalo sluoknį bent 30-40 centimetrų. Taip jūs ne tik reikės mažiau šildyti kambarius ateityje bet ir lietaus skleidžiamas triukšmas kambariuose girdėsis mažiau. Apšiltinimo sluoksnį reikia talpinti taip, kad būtų prasikeitimai tarp vatos plokčių ir nesusidarytų šilumos tiltai. Priešingu atveju žiemos metu iš išorės ant stogo matysis juostos pro kur į išorę patenka šiluma. Tai bus tikras broko įrodymas ir tam nereikės nei termovizoriaus.

Paskutinis draugiškas patarimas besiruošiantiems stogo pirkimui, jei tik galite remkite Lietuvos gamintojus ir pardavėjus, pavyzdžiui https://stogulinija.lt/produktai/stogo-danga/ kur galėsite pasirinkti pačias įvairiausias stogo dangas ir gauti sąžiningą ir išsamią informaciją ir patarimus.