Sveika darbo aplinka

0
46

Dirbantys biuruose ir ofisuose praleidžia juose kone trečdalį dienos ir kaip niekas kitas gali paliudyti, jog sveika darbo aplinka yra ypač svarbi kiekvienam darbuotojui. Kalbant apie sveiką aplinką, pirmiausia visi pagalvojame apie santykius su kolegomis patogius baldus ir modernią darbo vietą. Taip iš tiesų, šie faktoriai yra labai svarbūs ir gali ženkliai daryti įtaką mūsų savijautai. Tačiau yra ir dar vienas „nematomas“ veiksnys, kuris turi tiesioginę įtaką tiek mūsų darbingumui, tiek ir sveikatai. Kalba eina apie orą ir jo kokybę.

Daugelis sutiks, kad kartais net ir ganėtinai nedideli pokyčiai oro temperatūroje, smarkiai veikai mūsų galimybes susikaupti ir 100 procentu susitelkti į darbą. Tai yra ypač aktualu vasarą, kai termometro stulpelis pakyla virš 20 laipsnių.

Karštomis dienomis, biuro vedinimas yra tiesiog privalomas, kad pasekmės nebūtų skausmingos. Tačiau paprastas lango atidarymas, kai lauke yra nepakeliamas karštis, nėra pats geriausias sprendimas.

Tad norint, kad darbo sąlygos neprimintų pirties, reikia pasirūpinti tinkamu vedinimu, kurį gali užtikrinti kondicionieriai. Šie įrenginiai jau seniai nėra tik papildomas, nebūtinas priedas, be kurio tikrai įmanoma išsiversti. Vasarinės temperatūros Lietuvoje jau daugelį pastarųjų metų neretai perkopia ir 30 °C, o įvertinus, kad daugelis šiuolaikinių biurų pastatų yra statomi, naudojant didelius langus, tai šviesos ir žinoma šilumos patekimas į pastatus yra ypač didelis. Todėl jei nesiimti papildomų vedinimo priemonių, temperatūra patalpose gali greitai pasiekti riba, kai dirbti bus visiškai neįmanoma. Ir kalba eina ne viena apie nekomfortišką jausmą, bet ir apie pavojų, kuris yra keliamas žmonių sveikatai.

Kondicionieriaus pagalba, visa tai sutvarkoma akimirksniu, pasirinkus tinkamą veikimo režimą ir temperatūrą bei leidžiant savo darbuotojams produktyviai dirbti net ir per pačius karščiausius orus.